Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

W niedzielę tj. 23 lutego odbyła się 2 edycja biegu przełajowego na trasie Susz - Iława o nazwie „Zasuwaj” – na śmiałków czekał dystans 27 km przez polne i leśne drogi, momentami po błocie.

 

zasuwaj 2 start

(start 2 edycji biegu Zasuwaj! / fot. Focus on Sport)

 

W tym roku d organizacji włączyły się cztery samorządy. Oprócz Gminy Susz, Gminy Iława oraz Miasta Iława do organizacji dołączył Powiat Iławski. Nad wszystkim czuwały jednostki podlegające czyli główni organizatorzy: Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu oraz Iławskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji.

 

 Na samej trasie, która tym razem biegła z Iławy do Susza podobnie jak przed rokiem, znakomity klimat. Nawet mocno wiejący wiatr nie przeszkodził zawodnikom i kibicom w fajnej luźnej rywalizacji na zmodyfikowanej trasie biegu, która obecnie liczy 27 km.

 

1 godzinę, 48 minut i 37 sekund potrzebował brodniczanin Wojciech Wojdyło do pokonania Zasuwaj! vol.2. Reprezentant Brodnica Biega wygrał drugą edycję biegu przełajowego Iława - Susz.

 

Sam początek tego nie wskazywał, ponieważ dopiero od drugiej części dystansu Wojdyło uzyskał lekką przewagę nad drugim na mecie Marcinem Sobolewskim z UKS TRS Susz. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Główczewski z teamu Biegający Tczew.

 

Wśród pań triumfowała Aneta Wojas z Grudziądza z czasem 2 godziny 9 minut i 9 sekund. Druga była Beata Świegocka (Iława Biega), a trzecia Joanna Bartkowska z KM UMK Toruń.

Dziękujemy wszystkim partnerom, pracownikom biura zawodów, wolontariuszom, ludziom zaangażowanych w bieg „Zasuwaj”:

Organizatorzy: Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu

Współorganizatorzy: Gmina Susz, Gmina Iława, Miasto Iława, Powiat Iławski

Partnerzy Medialni: Gazeta Iławska, Info Iława, Melo Radio

Partnerzy: Grupa Biegowa #8ranobasen EMP Iława, PKS Iława, Zakład Karny w Iławie, Focus on Sport – Fotografia Sportowa, Mardach, ZUK Susz.

Oddzielne podziękowania należą się służbom, które zabezpieczały drugą edycję biegu „Zasuwaj”: OSP Susz, OSP Ząbrowo, OSP Iława, Komenda Powiatowa w Iławie, Komisariat Policji w Suszu, Nadleśnictwo Susz, Nadleśnictwo Iława, Rowerzyści Zenon Team z Iławy oraz Epidemia Cyklozy MTB Susz.

Zapraszamy już teraz na kolejną trzecią edycję biegu „Zasuwaj” w 2021 roku. Tym razem pobiegniemy tak jak w pierwszej edycji czyli z Susza do Iławy.

 

Pełne wyniki biegu:

Zasuwaj! vol.2 - wyniki [.pdf]

 

Oficjalna galeria zdjęć pojawi się na naszych strona jutro.

---