Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Na datę 3 marca przypadła VII edycja ogólnopolskiego, największego biegu pamięci w Polsce, tj. Tropem Wilczym.

 

tw 2019 artykul

 (fot. Focus on sport, Radość uczestniczek na mecie biegu)

 

W kilkuset miastach kraju, ale także i za jego granicami kilkadziesiąt tysięcy osób uczciło nazwiska Żołnierzy Wyklętych poprzez udział w biegu honorowym na 1963 metry (odwołanie do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka, ps. Lalek) oraz w biegach towarzyszących wydarzeniu.

 

W Suszu biegliśmy po raz czwarty. Oprócz dystansu honorowego na uczestników czekała również trasa o długości 5km. Na linii startu obu dystansów stanęło łącznie 212 osób, które punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczęły sportową rywalizację. Sportowcom na linii startu oraz na trasie biegu towarzyszyli członkowie 5 Brygady – Oddziału Polskiego Klubu Kawaleryjskiego, którzy w strojach z epoki nadali imprezie pięknego, historycznego charakteru.

 

Kibice zgromadzeni na mecie biegu na pierwszych biegaczy oczekiwać musieli niespełna 18 minut gdyż z czasem 00:17:38 jako pierwszy na mecie zameldował się Karol Kaliś, suszanin reprezentujący Wojsko Polskie. Z drugim czasem, tj. 00:17:45 linię mety przekroczył Adrian Przybyła, iławianin startujący w barwach Team Kopeć, tryumfator pierwszej edycji biegu przełajowego Zasuwaj! Susz-Iława. Trzecie miejsce przypadło w udziale kolejnemu suszaninowi. Marcel Siemianowski z UKS TRS Susz bieg ukończył z czasem 00:18:30.

 

Wśród kobiet bezkonkurencyjnie zwyciężyła Agnieszka Brach z Torunia z czasem 00:22:53. Drugie miejsce zajęła Martyna Wilczewska z Dębienia. Biegaczka reprezentująca drużynę Biegam U KOLESI z trasą uporała się w czasie 00:24:18. Trzecia lokata przypadła w udziale Annie Sławińskiej. Mieszkanka Iławy z drużyny Rezerwowe Psy na linii mety stawiła się z czasem 00:24:35.

 

Tradycyjnie już, wyróżniliśmy także najstarszego zawodnika i najstarszą zawodniczkę naszego biegu. Z pamiątkowymi pucharami z Susza wyjechali: Roman Przybyła z Iławy (Team Kopeć), oraz Teresa Miotk z Prabut.

 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim instytucjom i organizacjom, które wsparły organizację biegu:

- Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu, za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu

- Komisariatowi Policji w Suszu, za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu, oraz kierowanie ruchem

- Zespołowi Szkół im. Ireny Kosmowskiej, za pyszny gorący posiłek, który czekał na mecie biegu

- Suskim Harcerzom oraz Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu, za pomoc i zabezpieczenie

- 5 Brygadzie AK, za uświetnienie imprezy oprawą historyczną oraz pomoc w strefie mety

- Ratownikom medycznym ze Sztumu, za obstawę medyczną biegu

- ZUK Sp. z o.o. – za pomoc techniczną

- Epidemia Cyklozy MTB Susz – za eskortę zawodników na trasie biegu

 

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

 

PEŁNE WYNIKI:

Pełne wyniki biegu [.pdf]

 

GALERIA ZDJĘĆ: