Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

W niedzielę tj. 17 lutego doszło do pierwszego w historii Biegu Przełajowego na trasie Susz – Iława o nazwie „Zasuwaj” - na dystansie: 27 km.

 

ZASUWAJ logo artykul

Przez polne i leśne drogi, momentami po błocie i na lodzie.
Do organizacji włączyły się trzy samorządy: Gmina Susz, Gmina Iława oraz Miasto Iława. Do tego doszły jednostki podlegające czyli główny organizator Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II oraz współorganizator Iławskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji.

 

Na samej trasie znakomity klimat, strefy kibica zorganizowane przez Babięty Wielkie oraz Ząbrowo czyli miejscowości przez, które zawodnicy przebiegali. Głośnym dopingiem dodawali uczestnikom sił na kolejne kilometry.
Zaledwie 1 godzinę, 34 minuty i 44 sekundy potrzebował iławianin Adrian Przybyła do pokonania Zasuwaj! Reprezentant Team Kopeć wygrał pierwszą edycję biegu przełajowego Susz – Iława. Jeszcze w Babiętach towarzyszył mu ramię w ramię klubowy kolega Karol Kowalski z Dobrocina, jednak już od 16 km Przybyła osiągnął przewagę. Później okazało się, że Kowalski zmaga się dziś z przeziębieniem i nie był w stanie nawiązać równej walki z Adrianem, jednak drugie miejsce wywalczył.
Trzeci wśród mężczyzn był Marcin Góralski z Gdyni, a wśród pań tryumfowała Małgorzata Tuwalska (zawsze mocny Zantyr Sztum), druga była Grażyna Bulik z Laseczna (gm. Iława), a trzecie miejsce wybiegała Beata Sierdzińska (Iława Biega).

 

Wszystkie wyniki są dostępne pod tym linkiem:
http://sts-timing.pl/event/i-bieg-susz-ilawa-zasuwaj/

 

Po biegu odbyła się krótka odprawa na której wszyscy zgodnie podjęli decyzje o organizacji kolejnej edycji „Zasuwaj”, która odbędzie się w 2020 roku.

 

Dziękujemy wszystkim partnerom, pracownikom biura zawodów, wolontariuszom, ludziom zaangażowanych w bieg „Zasuwaj”:
Organizator: Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu
Współorganizatorzy: Gmina Susz, Gmina Iława, Miasto Iława, Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekracji
Partnerzy Medialni: Gazeta Iławska, Info Iława, Melo Radio
Partnerzy: Grupa Biegowa #8ranobasen EMP Iława, Para Na Dystansie, PKS Iława, Zakład Karny w Iławie, ITS Jeziorak Iława, Focus on Sport – Fotografia Sportowa, Partner RTV AGD Iława, Mardach, ZUK Susz.
Oddzielne podziękowania należą się służbom, które zabezpieczały pierwszą edycję biegu „Zasuwaj”: OSP Susz, OSP Ząbrowo, OSP Iława, Komenda Powiatowa w Iławie, Komisariat Policji w Suszu, Nadleśnictwo Susz, Nadleśnistwo Iława.

 

Galeria zdjęć:

 

 

 

Wideo: